Графік роботи:

Будні: 9:00–17:00

Сб: 9:00–15:00

0
Мій кошик
Каталог
UA
Порівняння
Додайте товари для порівняння

Калійні добрива

Сортування:
за популярністю спочатку дешевше спочатку дорожче за назвою
Відображення:

Калійні добрива – використання для сільськогосподарських культур.

Калійні добрива — речовини, основним поживним елементом яких є калій, що використовують для живлення сільськогосподарських культур. Вміст калію в рослинах коливається від 0,4 до 6% сухої речовини. Велика кількість цього елементу міститься в картоплі, бобових, буряках, соняшнику, гречці. Джерелом елементу для рослин є наявність доступного калію в ґрунті або калійні добрива.

Під впливом калію підсилюється нагромадження крохмалю в картоплі, сахарози в цукровому буряку та моноцукрів у плодових та овочевих культурах. Калій підвищує стійкість культур до несприятливих погодних умов та хвороб.

Найбільшу кількість калію рослини споживають у період інтенсивного приросту біологічної маси. У зернових та зернобобових культур надходження калію закінчується до цвітіння − початку молочної стиглості, у картоплі, цукрового буряку та капусти воно розтягнуто практично протягом усього вегетаційного періоду.

Важливо пам'ятати, що калій ефективно працює при наявності фосфору й азоту. Саме тому азотно-фосфорно-калійні добрива (наприклад нітроамофоска) користуються неабияким попитом. Перед застосуванням мінеральних добрив важливо визначити, яких саме елементів не вистачає на вашому полі чи ділянці, адже їх надлишок може нашкодити рослинам.

Види калійних добрив

За вмістом поживних речовин калійні добрива поділяють на дві групи: прості калійні добрива та концентровані калійні добрива.

Прості калійні добрива місять до 30% калію (К2О). До  них відносять: сильвініт, каїніт, полігаліт, шеніт, лангбейніт. Ці добрива добувають простим розмелюванням калійних руд, тому їх називають сирими калійними солями.

Концентровані калійні добрива містять понад 30% калію (К2О), до них належать: хлорид калію, сульфат калію (сірчанокислий калій), сульфат калію-магнію (калімагнезія), калійно-магнієвий концентрат (калімаг), змішані (30% і 40%) калійні солі, хлор-калій електроліт, поташ. Саме концентровані калійні добрива найчастіше застосовуються в сільському господарстві, тому зупинимось детальніше на них.

Хлористий калій (хлорид калію) – калійне добриво, доля якого становить близько 95% в загальному обсязі їх використання. Містить 57-60% К2О, добре розчиняється у воді. Хлористий калій застосовують під усі сільськогосподарські культури, особливо він ефективний на торфовищах і легких супіщаних ґрунтах. Він підкислює ґрунт, тому при застосуванні на кислих ґрунтах необхідно поєднувати з вапнуванням і лужними формами добрив.

Сульфат калію (сірчанокислий калій) − концентроване безхлорне добриво, що містить 48-50% К2О. Добре розчиняється у воді. Його можна застосовувати на всіх ґрунтах для основного, рядкового внесення та для підживлення. Сульфат калію є особливо цінним для тютюну, картоплі, конюшини, винограду, тобто культур, чутливих до хлору.

Сульфат калію-магнію (калімагнезія) містить близько 27-28% К2О. Його варто купити та використовувати під усі культури, але в першу чергу під чутливі до хлору (тютюн, картопля, бобові трави, виноград). Домішки магнію роблять це добриво особливо ефективним на піщаних дерново-підзолистих ґрунтах.

Калійна сіль змішана містить 30-40% К2О. Її можна використовувати на всіх ґрунтах, але на кислих ґрунтах це добриво треба поєднувати з вапнуванням.

Калімаг (калійно-магнієвий концентрат) містить 19% калію К2О. Це майже безхлорне сірковмісне добриво, яке найкраще використовувати на легких ґрунтах Полісся, під картоплю і трави.

Хлористий калій електроліт містить 45 % К2О. Застосовують при основному внесенні під всі сільськогосподарські культури, крім чутливих до хлору. Добриво підкислює грунт.

Цементний пил − відходи цементної промисловості, безхлорне калійне добриво з вмістом 10-15%  К2О. Застосовують як основне добриво, особливо ефективне на кислих ґрунтах під культури, чутливі до хлору.

Зола є цінним фосфорно-калійним та вапняковим  добривом. В ній міститься до 15 % калію (К2О). На відміну від багатьох промислових добрив, зола не містить хлору і тому дуже цінна для всіх культур, які негативно реагують на хлор, особливо на кислих дерново-підзолистих ґрунтах.

Калієва селітра – ще одне з добрив, що користується неабияким попитом. Про нього докладно поговоримо  в розділі комплексних добрив.

Вибір та застосування калійних добрив

Для підживлення поля, саду або присадибної ділянки варто купити калійні добрива різних видів. При цьому важливо враховувати період їх застосування. При використанні калійвмісних добрив, важливо дотримуватись правильного їх дозування. Оптимальним варіантом буде почергове внесення добрив рідкого та сухого типу. При дефіциті мінералу в грунті рекомендується застосовувати калійвмісні речовини малими дозами, завдяки чому рослини зможуть поступово отримувати необхідний їм мінерал.

Хлористі добрива відрізняються швидкою розчинністю у воді, вносяться восени, завдяки чому забезпечується достатньо часу для випаровування хлору.

Сірчанокислі добрива рекомендується замовити та застосовувати восени, а навесні використати у невеликій кількості.

Калійні добрива радимо купити та внести в якості основної підкормки в грунт перед перекопуванням або оранкою в осінній період. Це сприяє проникненню калію та інших мінералів глибоко в грунт, що спрощує їх поглинання кореневими системами рослин.

Для передпосівного внесення рекомендуємо купити та внести невелику кількість добрив безпосередньо в лунки. В такому випадку речовини будуть розчинятися при потраплянні води, створюючи оптимальне живильне середовище для культур.

Додаткова підкормка проводиться при появі ознак дефіциту мінералу в рослин. Також речовини, що містять калій, варто вносити в ґрунт перед цвітінням і плодоношенням культур. Адже найчастіше ознаки дефіциту мінералу спостерігаються при досягненні середини вегетаційного періоду.

Для отримання детальних консультацій та замовлення калійних добрив, звертайтесь до менеджерів Агро Ранчо.

 

Вгору