Графік роботи:

Будні: 9:00–17:00

Сб: 9:00–15:00

0
Мій кошик
Каталог
UA
Порівняння
Додайте товари для порівняння

Фосфорні добрива

Сортування:
за популярністю спочатку дешевше спочатку дорожче за назвою
Відображення:

Фосфорні добрива для сільсько-господарських культур

Фосфорні добрива – мінеральні добрива, кальцієві та амонієві солі фосфорної кислоти.  Це продукти переробки природних мінералів – фосфоритів і апатитів, а також деякі відходи металургійної промисловості.

Фосфор для рослин – один з трьох життєво необхідних поживних елементів. Він контролює обмінні процеси, входить до складу ДНК і РНК, та відіграє одну з ключових ролей в житті рослини. Основні його завдання — розвиток потужної кореневої системи та стимулювання цвітіння. Фосфор є надзвичайно важливим поживним елементом для садових та овочевих культур, він збільшує цукристість плодів, робить багаторічники стійкими до холоду та хвороб.

Фосфорні добрива за розчинністю поділяють на три групи:

  • водорозчинні − простий та подвійний суперфосфат;
  • розчинні в лужному цитратному розчині або в 2процентному розчині цитратної (лимонної) кислоти (мартенівський фосфатшлак, знефторений фосфат);
  • важкорозчинні, які лише частково розчиняються в 2процентній цитратній кислоті − фосфоритне борошно.

Розглянемо детальніше найпопулярніші види фосфорних добрив.

Суперфосфат простий – універсальне добриво, що містить 15-21% фосфору. До його складу також входить азот, магній, калій, кальцій та інші елементи. Це порошок сірого кольору, що добре розчиняється у воді. Найефективніше застосовувати це добриво у зонах Степу та Лісостепу. Суперфосфат позитивно впливає на динаміку розвитку рослин,  підвищує їх стійкість до низьких температур і допомагає  розвивати імунітет. Завдяки цьому врожайність плодових, овочевих і злакових культур значно зростає.

Суперфосфат подвійний. Вміст фосфору в ньому становить не менше 40%, до складу також входить сірка та азот. Сірка покращує відновлювальні процеси, що позитивно впливає на якість майбутнього врожаю. Добриво добре розчиняється у воді. Застосовують на всіх ґрунтах під всі сільськогосподарські культури для основного, рядкового внесення і для підживлення.

Амофос – висококонцентроване азотно-фосфорне гранульоване добриво, що містить водорозчинний та легкодоступний фосфор для рослин. Застосовується під всі культури в усіх ґрунтово-кліматичних зонах України.

Діамофоска — високоефективне гранульоване добриво, до складу якого входять: фосфор, азот, калій, макро- та мікроелементи. Всі елементи легкодоступні для рослин та добре розчиняються у воді. Діамофоску застосовують на ґрунтах добре забезпечених азотом, які потребують фосфор і калій. 

Нітроамофоска – найпопулярніше комплексне добриво, до складу якого входить азот, фосфор та калій з різним співвідношенням та вмістом N:P:К: – 16:16:16, 22:11:11, 24:6:12,  15:15:15 та ін. Добриво добре розчиняється у воді. Має гарну крихкість та не злежується при тривалому зберіганні. Нітроамофоска підходить практично під усі сільськогосподарські культури, значно збільшує врожайність.

Монофосфат калію – одне з найбільш концентрованих добрив, розчинних у воді. Фосфор складає в ньому майже чверть всього обсягу, і близько 30% становить калій. Завдяки відсутності азоту, добриво часто застосовують в овочівництві. Монофосфат калію є ідеальним варіантом підживлення для томатів, оскільки має у складі необхідні для культури поживні елементи. Допомагає протистояти грибковим захворюванням рослин.

Фосфоритне борошно на 20-30% складається з фосфору та на 40% з кальцію. Не розчиняється у воді, має лужну реакцію, розкладається поступово, фосфор засвоюється рослинами протягом кількох років. Фосфоритне борошно ефективне на ґрунтах з підвищеною кислотністю (дерново-підзолистих, сірих лісових, чорноземах опідзолених та вилугуваних) при основному внесенні під цукрові буряки, озиму пшеницю та інші культури. Особливо добре засвоюють фосфор з фосфоритного борошна люпин, гречка, коноплі та горох.

Терміни внесення фосфорних добрив.            

Фосфорно-калійні добрива вносять переважно восени і закладають під глибоку оранку, рівномірно перемішуючи по всьому орному шару, оскільки фосфор дуже погано пересувається у ґрунті. Фосфорні добрива потрапляють в більш вологий і менш пересихаючий шар грунту, де розвивається основна маса коренів.

Фосфор також використовують під час глибокої весняної оранки або при передпосівному обробітку. Норми витрат встановлюють згідно характеристик та потреб культури.

Через погану рухливість фосфору, підживлення ним виправдане лише під багаторічні культури або озимі, яким потрібна додаткова порція для відновлення після зими. У рік внесення рослини використовують лише 15-20% фосфору, а залишками в ґрунті сільськогосподарські культури живляться протягом кількох років.

Суперфосфат добре засвоюється рослинами, його застосовують майже під всі культури відкритого та закритого грунту для основного підживлення, під передпосівну культивацію, для внесення в рядки і при підживленні культур в період вегетації.

Амофос краще купити на осінь та внести при посіві та посадках, коли потрібно більше фосфору ніж азоту.

Діамофоску можна замовити та застосувати як навесні, так і восени під переорювання ґрунту, а також в підгодівлю протягом вегетаційного періоду.   

Нітроамофоску рекомендується вносити в осінній та весняний періоди при основному обробітку грунту, для кореневого та позакореневого підживлення.

Фосфоритне борошно застосовується найчастіше при оранці або перекопуванні ділянки. Отже, його краще купити на осінь. Воно не є придатним для внесення під посадку рослин.

На що звертати увагу при замовленні фосфорних добрив 

Фахівці радять замовляти фосфорні добрива з високим рівнем водорозчинності фосфору і застосовувати його з кількатижневим випередженням. Щоб фосфор працював, він спочатку має розчинитися. Фермери, які вносять фосфорні добрива навесні, мають розуміти, що у разі використання фосфору поверхнево, вони підживлюють не ту культуру, яку вирощують сьогодні, а ту, що вирощуватимуть наступною на цій ділянці.

Купувати необхідно той вид фосфорного добрива, що найкраще підходить для вирощуваної культури, значним чином впливає на її розвиток та отримання бажаної врожайності.  

Щоб отримати фахові консультації та купити необхідне вам добриво, звертайтесь до менеджерів Агро Ранчо

Вгору