Графік роботи:

Будні: 9:00–17:00

Сб: 9:00–15:00

0
Мій кошик
Каталог
UA
Порівняння
Додайте товари для порівняння

Насіння огірків для відкритого ґрунту

Сортування:
за популярністю спочатку дешевше спочатку дорожче за назвою
Відображення:

Переваги покупки насіння огірків для відкритого ґрунту

Огірки – одна з найпопулярніших культур на наших ділянках, адже вважаються досить простими у вирощуванні та цінуються за корисність, смакові якості та універсальність. Дотримання певних правил при їх вирощуванні допоможе отримати бажані результати та потішить високим врожаєм.

При вирощуванні огірків у відкритому ґрунті, першим важливим етапом буде планування, де саме ви будете їх висаджувати. Найкращим часом для цього є осінь, щоб мати змогу підготувати ґрунт та внести необхідні добрива. Кращими попередниками для огірків є: картопля, томати, цибуля, бобові, перець, часник, цвітна та білокачанна капуста. Не варто висаджувати огірки на ділянках, де вирощувались рослини сімейства гарбузових, для запобігання їх ураження хворобами та шкідниками, що є спільними для цих культур. Сівозміна допомагає зменшувати витрати на засоби захисту рослин та добрива.

Огіркам необхідні сонячні ділянки, захищені від вітру, та родючий ґрунт з нейтральним рівнем pH. Якщо на ділянці немає захисту від вітру, варто запланувати висаджування поруч високих рослин. Прихильникам застосування органічних добрив рекомендується вносити їх восени під перекопування. Разом з органікою, або окремо від неї, восени рекомендується вносити фосфорно-калійні суміші. Навесні варто додавати в ґрунт аміачну селітру, суперфосфат та калійну сіль.

Наступним кроком буде вибір насіння, і на цьому етапі важливо розібратись, що саме купити для вирощування у відкритому ґрунті: гібрид чи сорт.

Сорт — група рослин, що схожі за характеристиками, але відрізняються за різноманітними параметрами. Насіння з сортових огірків можна збирати та використовувати в подальшому, адже воно зберігає батьківські ознаки. Але варто раз у 3-5 років купувати нове насіння та робити сортооновлення, адже з часом огірки можуть перезапилюватись та втрачати ознаки сорту.

Гібрид – результат багаторічної роботи селекціонерів, що отримують шляхом схрещування декількох чистих ліній. У результаті виходить культура, що має покращені ознаки, наприклад, з високою врожайністю та стійкістю до хвороб. Щоб отримати гібрид, обирають найкращі рослини з видатними ознаками. Гібриди позначають приставкою F1. Не варто збирати насіння з гібридних огірків, адже позитивні характеристики проявляються зазвичай лише у першому поколінні, тому в наступному сезоні ви можете отримати абсолютно непередбачуваний результат: низький врожай, гірший смак, низький відсоток проростання насіння.

Гібридне насіння зазвичай вже оброблене для захисту рослин від шкідників та хвороб на початкових стадіях вегетації. Його ні в якому разі не можна замочувати перед посівом у ґрунт, адже так ви змиєте захисну плівку.

Переваги насіння для відкритого ґрунту

Для вирощування огірків у відкритому ґрунті можна обрати насіння бджолозапильних або самозапильних огірків.

Для утворення зав'язі та отримання врожаю на бджолозапильних огірках, необхідна участь бджіл, джмелів та іншіх запильних комах, що переносять пилок з квітки на квітку. Багато хто вважає, що такі сорти та гібриди кращі за смаком та ароматніші за самозапильні. Безумовною перевагою є можливість збирати насіння з сортів, що сподобалися, та висівати їх повторно на ділянці протягом кількох років. Отже, не треба знову витрачатись на купівлю насіння.

Самозапильні огірки мають тичинки та маточки на кожній квітці, потреби в комахах для їх запилення немає. Самозапильні огірки користуються неабиякою популярністю завдяки великій кількості переваг:

  • висока врожайність, що може складати до 20 кілограм плодів з одного квадратного метра;
  • підвищена стійкість самозапильних гібридів огірків до хвороб;
  • здатність утворювати зав’язь за несприятливих погодних умов під час цвітіння (холод, дощ, вітер);
  • відсутність гіркоти плодів;
  •  товарність та гарна лежкість огірків, що є важливою умовою для транспортування та свіжого споживання.

Високоврожайні гібриди для відкритого ґрунту

Щоб мати свіжі огірки протягом якомога довшого часу, варто висадити на ділянці кілька сортів чи гібридів з різними строками дозрівання: ранні сорти, середнього строку дозрівання та пізньостиглі. Для цього необхідно обрати та купити якісне насіння.

Важко визначити кращі сорти огірків для відкритого ґрунту для умов Україні через їх надзвичайне різноманіття, але ми рекомендуємо звернути увагу та купити гібриди, що чудово зарекомендували себе при вирощуванні в усіх регіонах нашої країни: Кассіус та Брутус.

Кассіус – високоврожайний гібрид нового покоління для відкритого ґрунту та теплиць, що є надзвичайно популярним в наших овочівників. Кассіус швидко адаптується до умов недостатньої кількості світла та тепла, має чудові смакові якості. Для його вирощування добре підходять піщані, суглинисті ґрунти та чорноземи. Цей огірок дозріває одним із перших, на його рясне та стабільне плодоношення не впливає навіть похолодання. Багато овочівників проводять збір врожаю вранці та увечері.

Брутус – ще один ідеальний огірок для вирощування у відкритому ґрунті та в теплицях. Надзвичайно смачний, високоврожайний, стресостійкий, легко переносить нічні похолодання, витримує брак освітлення. Має гарні за формою та однакові за розміром плоди. Плодоносить рівномірно протягом тривалого часу.

Обидва гібриди чудово підходять як для свіжого споживання, так і для консервування/маринування.

Вгору