Графік роботи:

Будні: 9:00–17:00

Сб: 9:00–15:00

0
Мій кошик
Каталог
UA
Порівняння
Додайте товари для порівняння

Комплексні мінеральні добрива

Сортування:
за популярністю спочатку дешевше спочатку дорожче за назвою
Відображення:

Вибір та застосування комплексних мінеральних добрив

Комплексні мінеральні добрива містять у різноманітному співвідношенні 2-3 і більше елементів живлення: азот, фосфор, калій, магній, сірка та мікроелементів (марганець, бор, молібден, цинк, мідь). Комплексні мінеральні добрива можуть містити також інсектициди, фунгіциди, гербіциди та інші речовини, які поліпшують умови росту, розвитку та збільшують продуктивність с/г культур. Застосування комплексних мінеральних добрив економічно вигідно, оскільки зазвичай треба вносити не один елемент, а два-три, наприклад, фосфор-калій, калій-магній, азот-фосфор-калій, або й більше. Купити комплексні мінеральні добрива також варто тому, що окреме внесення кожного добрива зумовлює додаткові витрати коштів та праці.

Види комплексних мінеральних добрив         

В залежності від способів отримання можна виділити кілька груп комплексних мінеральних добрив:

  • складні;
  • комбіновані (або складно-змішані);
  • змішані;
  • суспензійні.     

Складні добрива

До складних добрив відносять такі добрива, як калійна селітра, амофос, діамофос.

  • Калійна селітра (KNO3), нітрат калію, містить близько 13% азоту та до 45% оксиду калію, відрізняється гарними фізичними властивостями. Як джерело калію, особливо важлива для культур, чуттєвих до надлишкового хлору.
  • Амофос − висококонцентроване добриво з вмістом 12% азоту та 52% фосфору. Має добрі фізичні властивості, негігроскопічне, добре розсівається у вигляді гранульованого продукту.
  • Діамофос містить близько 20-21% азоту та 51-53% оксиду фосфору. Це найбільш концентроване складне добриво. Істотним недоліком діамофосу та амофосу є широке відношення між азотом і фосфором, тому до них додають аміачну селітру або карбамід.

Комбіновані добрива

Комбіновані (складно-змішані добрива) виготовляють у заводських умовах змішуванням простих добрив і введенням в суміш рідких (кислоти, луги, вода) та газоподібних (аміак) речовин. До них належать комплексні мінеральні добрива, які містять в одній гранулі два-три або більше основних елементів живлення у вигляді різних хімічних сполук. До цієї групи належать: нітроамофоска, нітрофоска, нітрофос, карбоамофоска, карбоамофос, кристалін, суперфоска.

  • Нітроамофоска (NPK) − потрійне складне добриво, до складу якого входить азот, фосфор та калій з різним співвідношенням та вмістом N:P:К: – 16:16:16, 22:11:11, 24:6:12,  15:15:15 та ін. Висококонцентроване добриво, малогігроскопічне, не злежується, добре розсівається, легко розчиняється у воді і добре засвоюється рослинами.
  • Нітрофоска містить азот, фосфор і калій. Промисловість виробляє нітрофоску двох марок із вмістом азоту, P2O5 і К2О у співвідношеннях 12:12:12 і 13:13:13. Нітрофоска містить елементи у водорозчинній формі, а за своєю ефективністю не поступається еквівалентній суміші простих добрив на всіх ґрунтах.
  • Нітрофос містить 23,5-24% азоту та 14-17% фосфору. Більша частина (55-65%) фосфору в нітрофосі міститься у водорозчинній формі.
  • Карбоамофоска виготовляється на основі сечовини, фосфатів амонію і хлористого калію. Ці компоненти змішують, амонізують, гранулюють і висушують. Вміст та співвідношення поживних речовин в карбоамофосці становить N:P:K як 17:17:17.
  • Карбоамофос виготовляють так само як і карбоамофоску, але без додавання хлористого калію. Це висококонцентроване подвійне добриво, що містить азот в амідній та в аміачній формах і фосфор у водорозчинній формі. Містить 60-63% поживних речовин. Використовують на ґрунтах багатих калієм.
  • Кристалін – складне азотно-фосфорно-калійне добриво, що містить від 41 до 66% поживних речовин.
  • Суперфоска – містить фосфор-калій та складається з 11-16% оксиду фосфору, 12-21% оксиду калію, та не більше 5% вільної фосфорної кислоти.

Змішані добрива

Змішані добрива отримують змішуванням двох і більше простих добрив. Вони бувають у твердій та рідкій формі.

Тверді змішані добрива можуть бути виготовлені на основі порошкоподібних або гранульованих форм простих добрив. Рідкі змішані отримують у вигляді розчинів або суспензій, які виготовляють гарячим і холодним способами.

Для поліпшення фізичних властивостей твердих змішаних добрив, під час їх змішування додають 5-15% нейтралізуючих добавок (вапняк, доломіт, кісткове та фосфоритне борошно).

До складу рідких комплексних добрив входять азот (10%) і фосфор (34%). При необхідності їх доповнюють мікроелементами, біостимуляторами, гербіцидами, інсектицидами. Для їх виробництва використовують безводний аміак, розчини сечовини, аміачної селітри, суперфосфат, твердий поліфосфат амонію, ортофосфорну та суперфосфорну кислоти.

Рідкі комплексні добрива не містять вільного аміаку, тому їх можна розбризкувати на поверхні поля з наступним загортанням ґрунтообробними машинами.

Суспензійні добрива

Суспензійні рідкі комплексні добрива являють собою водні розчини поживних солей з тим же співвідношенням, що й у класичних сухих добривах. Добрива не агресивні, не містять вільного аміаку, рівень кислотності суспензії (рН) - 5,5-6,0 од. Вносять рідкі комплексні добрива на всіх ґрунтах під будь-які сільськогосподарські культури восени і весною під оранку, передпосівну культивацію та в підживлення в ранні фази розвитку рослин.

Як обрати та застосовувати комплексні мінеральні добрива.

Перед внесенням того чи іншого добрива варто робити аналіз грунту, щоб визначити, яких саме елементів на полі чи ділянці не вистачає, а яких є надлишок. І звичайно ж, необхідно враховувати, які саме елементи необхідні для культур, що вирощуються. Адже добрива можуть бути не тільки корисними, але й зашкодити.                                 

Калійна селітра є одним з найпопулярніших комплексних мінеральних добрив та використовується для кореневого та позакореневого підживлення протягом усього вегетаційного періоду. Калійну селітру активно використовують як підгодівлю для більшості культурних рослин на всіх типах грунтів. Оскільки ця речовина не містить хлор, її варто замовити для підживлення рослин, які бояться хлору: картоплі, винограду, ягідних культур, моркви, буряка, томатів, смородини, плодових дерев.

Амофос радимо купити та використовувати при рядковому і основному внесенні під цукрові буряки, зернові культури. Добриво ефективне на всіх ґрунтах.

Діамофос використовують на всіх ґрунтах під усі сільськогосподарські культури при основному внесенні, в рядки і для підживлення в період вегетації.

Нітроамофоска (NPK) – універсальне добриво, яке варто купити для застосування на всіх ґрунтах під усі культури для основного і рядкового внесення та підживлення.

Нітрофос ефективний на ґрунтах, багатих на калій, де потрібно вносити лише азот і фосфор.

Кристалін – безхлорне водорозчинне добриво, яке обов’язково треба купити при вирощуванні овочів, особливо в закритому ґрунті.

Суперфоску найбільш ефективно використовувати на ґрунтах, багатих на азот (торф’яні, чорноземи).

Щоб отримати детальні консультації та замовити комплексні мінеральні добрива, звертайтесь до менеджерів Агро Ранчо

Вгору