Графік роботи:

Будні: 9:00–17:00

Сб: 9:00–15:00

0
Мій кошик
Каталог
UA
Порівняння
Додайте товари для порівняння

Насіння низькорослих (детермінантних) помідорів

Сортування:
за популярністю спочатку дешевше спочатку дорожче за назвою
Відображення:

Вибір насіння низькорослих помідор

Низькорослі помідори (або детермінантні томаты) — найпопулярніші в городників. Вони приваблюють різноманіттям сортів та гібридів, чудовими смаковими якостями та транспортабельністю. Ранні низькорослі помідори затребувані через досить прості умови їх вирощування (зазвичай не потребують пасинкування), швидкі строки дозрівання та високі врожаї. Низькорослі сорти та гібриди помідорів можна вирощувати як в теплицях, так і у відкритому ґрунті. До них відносяться:

  • Супердетермінантні – скоростиглі томати висотою 0.3-0.6м. Кущі компактні, з двома-трьома кистями. Ці помідори не потребують пасинкування, невибагливі у догляді, достигають швидко, мають високу врожайність.
  • Детермінантні – середньостиглі помідори висотою 0.6-1м. з чотирма-шістьма кистями. Такі томати краще пасинкувати та підв'язувати. Вони зазвичай стійкі до хвороб, дають гарний врожай та прекрасно ростуть у відкритому ґрунті.
  • Напівдетермінантні помідори можна віднести до середньорослих. Вони підходять для висадки в теплицях та на свіжому повітрі. Такі сорти вимагають прищипування, коли досягають висоти в 70-80 см, інакше вони здатні витягнутися до висоти в 1.2-1.5 метри. Не вимагають пасинкування, але багато садівників проводять цю маніпуляцію, щоб прискорити плодоношення.

Якщо ви вирощуєте сортові помідори, насіння з них можна збирати та використовувати протягом кількох сезонів. Але з часом деякі ознаки сорту можуть загубитися, тому варто раз у 3-5 років купувати нове насіння, тобто робити сортооновлення.

Більшість видів низькорослих помідорів є гібридами та мають на пакуванні позначку F1. Зібравши насіння з гібриду томатів, які вам дуже сподобались, в наступному сезоні ви отримаєте овочі з гіршими якостями. Якісь з них не дадуть бажаної врожайності, інші не потішать смаковими якостями. А більшість насіння може не прорости взагалі. Тому купувати насіння низькорослих помідорів для відкритого та закритого грунту варто в спеціалізованих магазинах, де ви завжди зможете отримати кваліфіковані поради щодо їх вибору, з урахуванням усіх умов вирощування.

Вгору