Графік роботи:

Будні: 9:00–17:00

Сб: 9:00–15:00

0
Мій кошик
Каталог
UA
Порівняння
Додайте товари для порівняння

Насіння самозапильних огірків

Сортування:
за популярністю спочатку дешевше спочатку дорожче за назвою
Відображення:

Самозапильні огірки – кращий вибір для теплиць та відкритого ґрунту

Для самозапильних огірків характерна наявність тичинок і маточки на кожній квітці, таким чином запилення відбувається без особливого клопоту, не потребуючи для цього участі запильних комах. Спочатку самозапильні огірки планувалися для вирощування в теплицях і парниках, адже бджоли та інші запильні комахи залітають туди неохоче. Однак, маючи велику кількість переваг, про які поговоримо нижче, з часом такі огірки стали все частіше з’являтись і у відкритому грунті.

Переваги самозапильних огірків

В чому саме переваги самозапильних огірків:

  • гарантовано будуть родити у відкритому ґрунті за будьякої погоди влітку. Їм не страшні холодне чи дощове літо, вітри у час цвітіння чи недостатня активність комах-запилювачів;
  • вірогідність зав’язі плодів самозапильних огірків складає близько 95%, врожайність – до 20 кілограм плодів з одного квадратного метра;
  • висока стійкість до основних грибкових захворювань;
  • самозапильні огірки можуть вирощуватись на одному місці багато років, не знижуючи своїх врожайних та якісних показників.

Як обрати насіння самозапильних огірків

На сьогодні різноманіття самозапильних гібридів на ринку дозволяє експериментувати – можна висаджувати кілька різних гібридів та обирати ті, котрі найбільше підходять для ваших умов вирощування та найкраще вам смакують. Слід заздалегідь визначитися з метою використання огірків: для свіжого споживання, консервації чи маринування. Від цього залежатиме, гібриди з плодами якого розміру вам варто обрати – корнішони (з довжиною плода до 8 см) чи салатного типу (до 20-25 см).

За строками дозрівання огірки можна поділити на наступні групи:

  • ранньостиглі (проміжок між сходами та першим збором плодів 32-44 днів, мають короткий період плодоношення);
  • середньостиглі (проміжок між сходами та першим збором плодів 45-50 днів, довге плодоношення);
  • пізньостиглі (проміжок між сходами та першим збором плодів більше 50 днів, довгий період плодоношення).

Слід також звернути увагу на фасовку насіння:

  • для невеликих ділянок обираємо дрібну фасовку (5-20 насінин);
  • середня фасовка зазвичай вміщає близько 100 насінин;
  • професійна фасовка для великих теплиць та ділянок містить 250 насінин і більше. 

Передпосівна підготовка грунту 

Перш ніж висаджувати огірки, треба підготувати ділянку. Огіркам необхідно забезпечити родючий грунт, з нейтральним рівнем кислотності. Для цієї культури краще обирати сонячні ділянки. При вирощуванні огірків у відкритому грунті, треба заздалегідь запланувати, де саме ви будете їх висаджувати, щоб найкраще реалізувати потенціал насіння з врожайності. Які культури є кращими попередниками для огірків? Це картопля, томати, цвітна та білокачанна капуста, бобові. Не рекомендується висаджувати огірки на місцях, де вирощувались рослини сімейства гарбузових.

Органічні добрива необхідно вносити восени під перекопування. Це дозволяє наситити грунт корисними речовинами, та підвищує ефективність мінеральних комплексів, внесених з органікою, або трохи пізніше. Разом з органікою варто вносити суміші, що містять калій та фосфор. При весняному перекопуванні грунту рекомендується додавати аміачну селітру, суперфосфат та калійну сіль.

Підготовку грунту в теплиці починають після збору врожаю. Старе бадилля знищують, щоб запобігти можливому розповсюдженню захворювань. Після цього видаляють верхній шар грунту (приблизно до 10 см), в якому могли оселитися шкідники, і приступають до перекопування з внесенням добрив. Або повністю міняють грунт, в якому вже вирощували огірки та дезінфікують всі поверхні в теплицях. Органічні добрива в теплицях також вносять восени, щоб навесні вони розігріли грунт перед посадкою огірків. Можна внести також перепрілу тирсу, що поліпшить повітрообмін.

Посів та вирощування самозапильних огірків

Для досягнення високих врожаїв огірка важливо почати з передпосівної підготовки ґрунту, детальніше про це в статті на сторінці блогу. 

Посів у відкритий ґрунт відбувається лише, коли ґрунт прогріється до 13°С та мине загроза заморозків, зазвичай це кінець травня – початок червня. Чим холоднішим буде ґрунт, тим довше доведеться чекати на сходи і тим вищим є ризик загибелі рослин. У теплицях з опаленням огірки вирощують протягом всього року, а в теплиці без опалення їх варто висаджувати в другій половині квітня. Рослини краще розподілити на відстані від 60 см до 1м одна від однієї, щоб забезпечити їм достатньо місця для плетіння.

Огірки – теплолюбна та вологолюбна культура. Самозапильні огірки необхідно регулярно та рясно поливати теплою водою. Від посухи огірки погано в’яжуться та втрачають листя. Але й перезволоження може стати причиною розвитку кореневих гнилей та грибкових інфекцій. При зниженні нічних температур менше +15°С, кущі самозапильних огірків радять накривати плівкою, щоб створити біля рослин парниковий ефект і уникнути їх загибелі.  

Оптимальною температурою для вирощування огірків є +25-28°С. Високі температури не є корисними, вони викликають стрес у рослин та впливають на їх врожайність. Якщо літо виявилося спекотним, радимо захистити огірки від сонця, затінивши їх спеціальною сіткою.

Вирощування огірків справа непроста, але самозапильні гібриди значним чином спрощують її. В цьому вже давно переконались багато фермерів, саме тому насіння самозапильних огірків є надзвичайно затребуваним. 

Самозапильні та партенокарпічні огірки — це гібридні рослини, отже збирати насіння з них немає жодного сенсу.

Щоб отримати детальні консультації та замовити насіння самозапильних огірків, звертайтесь до менеджерів Агро Ранчо або робіть замовлення на сайті AgroRancho.com.ua

Вгору