Графік роботи:

Будні: 9:00–17:00

Сб: 9:00–15:00

0
Мій кошик
Каталог
UA
Порівняння
Додайте товари для порівняння

Насіння огірків

Сортування:
за популярністю спочатку дешевше спочатку дорожче за назвою
Відображення:

Як вибирати насіння огірків

Практично на кожній ділянці влітку відводиться місце під огірки. Хтось вирощує цю культуру у відкритому ґрунті, інші встановлюють парники чи теплиці. Популярність огірків пояснюється досить просто: смакові якості, корисність, збалансований склад корисних речовин, низька калорійність, універсальність у приготуванні найрізноманітніших страв.

Щоб правильно вибрати насіння огірків, необхідно визначитись, як буде використаний майбутній врожай: свіже споживання чи засолювання/консервування? Для свіжого споживання можна обрати як сорти корнішонного типу (короткоплодові), так і салатні (довжиною до 25 см). Для консервування/засолювання більше підходять короткоплодові огірки (корнішони).

Важливим критерієм для вибору насіння також будуть їх умови вирощування: відкритий ґрунт чи теплиця, регіон вирощування. Від цього залежатиме, що саме варто обрати: сорт, гібрид, бджолозапильні чи самозапильні огірки.  

Щоб мати можливість збирати врожай огірків якомога довше, рекомендуємо висадити на ділянці сорти чи гібриди з різними строками дозрівання:

  • ранньостиглі (проміжок між сходами та першим збором плодів 32-44 днів, короткий період плодоношення);
  • середньостиглі (проміжок між сходами та першим збором плодів 45-50 днів, довге плодоношення);
  • пізньостиглі (проміжок між сходами та першим збором плодів більше 50 днів, довгий період  плодоношення).

Види насіння огірка

Визначившись з місцем посадки огірків та призначенням врожаю, треба розібратись, яке насіння купити для теплиці чи відкритого ґрунту: гібрид/сорт, бджолозапильні/самозапильні огірки.

Сорти – схожі за характеристиками групи рослин, що відрізняються за певними особливостями: смак, розмір плода т.ін. Перевагою сортових огірків є той факт, що насіння з них зберігає батьківські ознаки, отже його можна самостійно збирати та висівати наступного сезону.

Більшість овочівників добре знає, що означає позначка F1 на пакетах насіння. Це насіння гібридів, що відрізняються підвищеною живучістю, високою врожайністю, стійкістю до хвороб та чудовими смаковими якостями. Гібриди є результатом роботи селекціонерів, їх отримують шляхом схрещування декількох чистих ліній з видатними ознаками. Особливістю гібридів є збереження позитивних характеристик лише у першому поколінні, тому не варто збирати насіння з них, адже в наступному сезоні ви отримаєте результат, який важко передбачити. Насіння огірків F1 означає якраз перше покоління, де F – це перша літера латинського слова filii (діти).

Головною особливістю бджолозапильних огірків є те, що для утворення зав’язі їм необхідна участь бджіл, джмелів та іншіх комах, що переносять пилок з квітки на квітку. На процес запилення може впливати прохолодна та дощова погода під час цвітіння огірків. Запильні комахи в цей час малоактивні, відповідно, врожайність може виявитись вкрай низькою.

Самозапильним огіркам участь комах не потрібна, адже вони мають тичинки та маточки на кожній квітці. Купивши насіння самозапильних огірків, можна бути певним, що вони утворять зав’язь незалежно від погодних умов. Такі гібриди мають високу врожайність та підвищену стійкість до хвороб. Самозапильні огірки користуються високим попитом завдяки переліченим вище позитивним характеристикам, адже їх можна вирощувати як у відкритому ґрунті, так і в теплиці.

Окремо треба виділити партенокарпічні огірки, які здатні утворювати плоди взагалі без запилення. Зазвичай на пакуванні з таким насінням зображений значок теплиці.

Купити насіння самозапильних чи партенокарпічних огірків означає зробити кращий вибір для вирощування в теплицях.

Незалежно від того, де вирощуються огірки, кожен бажає отримати високий врожай. Щороку з’являються нові сорти та гібриди, що вражають певними незвичними характеристиками, наприклад, кущові огірки, чи пучкові огірки.

Особливістю кущових огірків є форма рослини, яка має кілька пагонів від кореня, росте кущем, а довжина стебел рідко перевищує 50 см.

Пучкові огірки мають на одному вузлі декілька квіток та утворюють зав'язь у вигляді пучка до 10 плодів. Таким огіркам необхідне посилене живлення, вони вимогливі до вологості та освітлення. Для пучкових огірків потрібне встановлення опор та обов’язкове підв’язування через високе навантаження на основне стебло. Їх краще вирощувати в теплицях, адже пучкові огірки дуже погано переносять вітер.

В нашому магазині ви можете знайти та купити професійне насіння огірків оптом та вроздріб на будь-який смак, в тому числі, в нас можна купити насіння партенокарпічних, самозапильних, кущових чи пучкових огірків для теплиці чи відкритого ґрунту.

Як перевіряти насіння огірка для посіву

Щоб отримати дружні та міцні сходи огірків, необхідно провести передпосівну підготовку. Для початку варто відібрати та відбракувати пусте насіння. Самостійно зібране насіння сортових огірків овочівники зазвичай знезаражують та замочують. Якщо ви придбали кольорове насіння, це означає, що воно вже знезаражене та оброблене від хвороб, а іноді і від шкідників, щоб захистити сходи на початкових стадіях вегетації. Тобто, для обробки насіння використовуються фунгіциди, та іноді інсектициди.

Гібридне насіння зазвичай вже оброблене, його ні в якому разі не можна замочувати перед посівом у ґрунт, інакше ви змиєте захисну плівку. Кольорова плівка на насінні має бути рівномірною, та не осипатись. Це свідчить про якісну передпосівну обробку насіння. Саме такий вигляд має насіння гібридів Кассіус та Брутус, що представлені в нашому магазині, та прекрасно зарекомендували себе за різних умов вирощування в усіх регіонах України. Воно добре відкаліброване, рівномірних розмірів та має якісний захист від хвороб.

Щоб перевірити насіння на схожість, використовують досить простий спосіб: кілька насінин викладають на серветку або ватний диск, які постійно зволожують. Гарним показником схожості вважається результат близько 85-90%.  

Вгору